Czym jest woda kwiatowa?

By września 09, 2021

Podczas pielęgnacji twarzy często zapominamy o tym jak ważne jest przywrócenie jej odpowiedniego pH po myciu. Skóra oczyszczona mydłem czy żelem może być wtrącona ze swojej naturalnej równowagi. Dlatego stosujemy toniki i hydrolaty. Jakie jest jeszcze ich zadanie i czym się różnią? O tym będzie w dzisiejszym wpisie. Zapraszam do dalszego czytania. 

Toniki i hydrolaty stosujemy niemal w ten sam sposób. Używamy ich do przemywania twarzy po myciu a przed pielęgnacją. Zazwyczaj niewielką ilość nakładamy na płatek. Niektóre opakowania wyposażone są w rozpylacz dzięki czemu spryskujemy skórę delikatną mgiełką a jej nadmiar szybko paruje. Oczywiście można także pozostałości zebrać płatkiem upewniając się tym samym czy skóra jest idealnie czysta.  Najpopularniejszymi hydrolatami, które jednocześnie należą do moich ulubiony są: 

- Woda różana polecana jest do skóry wrażliwej, suchej, starzejącej się. Woda kwiatowa o tym zapachu relaksuje, koi nerwy. Kojarzy mi się z mydełkiem. Kiedyś nie byłam zwolenniczką aromatu róż, z wiekiem to mi się zmieniło. W codziennej pielęgnacji hydrolat różany odświeża i nawilża skórę oraz przywraca jej naturalne pH. Spowalnia proces starzenia się skóry, poprawia jej jędrność i elastyczność. Działa antyoksydacyjnie, antyseptycznie i przeciwstarzeniowo i ściągająco. Chroniąc skórę przed wolnymi rodnikami. Łagodzi stany zapalne i podrażnienia także po ukąszeniu owadów czy opalaniu. Sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej, dojrzałej, naczynkowej, wrażliwej i trądzikowej.

- Woda lawendowa posiada  właściwości kojące,  przeciwzapalne i antybakteryjne. Stosowany na skórę wykazuje działa kojące, chadzające może być pomocny w przypadku oparzeń słonecznych, ukąszeniach przez owady, drobnych skaleczeniach, wysypkach, zapobieganiu i leczeniu trądziku. Polecany jest szczególnie do skóry mieszanej i tłustej. Nadaje się także do stosowania jako odżywka bez spłukiwania do włosów. Uwielbiam zapach lawendy, relaksuje mnie i koi. Polecam ją także do spryskiwania pościeli przed snem. Ułatwia zasypanie i posiada właściwości uspakajające. Możemy wlewać go do nawilżacza powietrza, ja także to praktykuję. Jest nie tylko kosmetykiem poprawiającym urodę ale także kojącym zmysły.

Skóra przemyta tonikiem lub hydrolatem zyskuje właściwy, kwaśny odczyn dzięki czemu łatwiej wchłania składniki odżywcze z serum czy kremów. Jest chroniona przed bakteriami i zachowuje naturalny odczyn. Dlatego sięgać po hydrolaty i toniki. 

ZOBACZ TAKŻE

21 komentarze

  1. Ja uwielbiam wody kwiatowe, bo mają wiele zastosowań, nie tylko w pielęgnacji cery. Ja często stosuję ją jako podkład na włosy przed olejowaniem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. świetna myśl, do włosów stosowałam wodę lawendową

      Usuń
  2. Uwielbiam hydrolanty i inne podobne mgiełki zwłaszcza latem to mega orzeźwienie

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo rzadko z takiej wody i innych podobnych na ten moment mgiełek korzystam.

    OdpowiedzUsuń
  4. Uwielbiam wody kwiatowe i ostatnio często po nie sięgam.

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie używałam nigdy takiej kwiatowej wody :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Świetnie to wszystko rozpisałaś.
    Po takie produkty bardzo rzadko sięgam albo i wcale

    OdpowiedzUsuń
  7. wszelkie hydrolaty czy toniki to mój must have w pielęgnacji:)

    OdpowiedzUsuń
  8. Ja uwielbiam wody kwiatowe. Mam ich dość sporo.

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo lubię wody kwiatowe, dobrze, że jest taki wybór tych produktów.

    OdpowiedzUsuń
  10. Uwielbiam wody kwiatowe i hydrolaty. Mają zbawienny wpływ dla cery, szczególnie tej wrażliwej i przesuszonej.

    OdpowiedzUsuń
  11. Prawie codziennie stosuję wodę kwiatową :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Bardzo lubię hydrolat lawendowy. Ja stosuje najczęściej na skórę głowy :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Ja również stosuje wodę kwiatową - właśnie zakupiłam jakąś nowość Keys - polecam!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.